JAK ČÍST NAŠE GRAFY

Tradeři, máme zde spoustu nováčků, kterým bychom rádi předali základní info k tomu, jak číst naše grafy. Trading dle EW teorie má svá přesná pravidla, která nám zaručují maximální bezpečnost a dostatečné zisky. Jsme velmi konzervativní tradeři, takže nám jde o obchody, které mají největší potenciál a nejlépe čitelnou EW strukturu.

Denně analyzujeme desítky grafů, ale vybíráme pouze hrstku z nich k tradingu. Zanalyzovat se dá cokoliv, ale neznamená to, že se dá zobchodovat cokoliv

PREDIKCE WEB:

Predikce na webu jsou k dispozici pro nejčastěji obchodované páry. Vždy obsahují 4H a 1D time frame, který je vhodný pro obchody na cca 1-2 týdny.

PREDIKCE INTRA:

Intradenní predikce jsou zaměřeny ve většině příkladů na 1H time frame a obsahují vždy detailnější anotaci než predikce na webu. Sledujeme pouze určitou část grafu a odhadovaný pohyb v rámci dalších cca 1-3 dnů. Tyto predikce obsahují jak páry s USD tak páry s BTC. Páry s BTC mají někdy vyšší TF, protože jejich grafy nedovolují přesnou anotaci na krátkých intradenních rime frames. Najdete zde tedy i 1D grafy apod.

 

ZÁKLADNÍ NÁZVOSLOVÍ:

ŠIPKY:

Šipky vždy znázorňují pravděpodobný pohyb, který v dalších dnech očekáváme. Jsou umístěny tak, aby co nejlépe odpovídali supportům a rezistencím a jejich poloha měla smysl.
Používáme plné a tečkované modré. Tečkované většinou pro alternativní count.

EW COUNT (PRIORITNÍ COUNT):

Anotace grafu dle Elliott Wave teorie za pomoci čísel (1,2,3,4,5) a písmen (A, B, C, D, E) .

ALTERNATIVNÍ COUNT:

Někdy struktury nejsou příliš jasné a potřebujeme víc dat. Z toho důvodu máme na grafu Např Bod „(C)“ a „ALT. (C)“. Alternativní count zobrazuje místo, kam můžeme očekávat pokračování ceny v momentě, kdy je porušen invalidation level / Bullish level / Bearish level. Je vždy ohraničen na grafu černým rámečkem.

INVALIDATION LEVEL (STOP LOSS):

Invalidation level značí platnost predikce. Pokud se dostaneme pod / nad tuto hodnotu, náš EW count přestává platiti je nutné anotaci upravit. Čím detailnější Time Frame tím utaženější je invalidation level. Proto se může lišit invalidation level v predikce na 4H grafu a na intradenním grafu. Invalidation level se dá použít jako Stop Loss pro Ty, co je používají.

 

PREDIKCE JE VŽDY PLATNÁ DO TÉ DOBY, DOKUD NEPRASKNE INVALIDATION LEVEL, NEBO SE NEDOSTANEME DO SPLNĚNÍ TARGETU.

 

KEY LEVEL:

První hodnota, kterou používáme pro konzervaci části profitu. Překonání key level většinou značí krátkodobé pokračování námi predikovaného trendu. Neznamená ale, že došlo k celkovému otočení trendu a například dokončené korekce.

BULLISH LEVEL:

Druhá hodnota, kterou používáme pro konzervaci části profitu, nebo uzavření celé pozice. Podle reakce poté vstupujeme znovu do pozice ve směru trendu. Pokud zde dojde k silnému zamítnutí a ostrému dumpu = nevstupujeme již do pozice a čekáme na vhodnou příležitost. Pokud tuto hranici otestujeme a je spíše sideways pohyb = znovu vstupujeme. Pokud jej prorazíme skrz a ustavíme, jako support = jdeme do pozice.

BEARISH LEVEL:

Podobná funkce jako INVALIDATION LEVEL, ale s tím rozdílem, že jeho porušení aktivuje alternativní scénář.

ZELENÝ BOX (BUY ZÓNA):

Vždy sledujte hlavní směr trendu! Pokud je hlavní směr uptrend, pak zde sledujte potenciální vstupy do longu. Pokud je hlavní směr downtrend, pak zde zavírejte short pozice.

MODRÝ BOX S ČERVENÝM RÁMEČKEM (SELL ZÓNA):

Vždy sledujte hlavní směr trendu! Pokud je hlavní směr uptrend, pak zde sledujte uzavírání long pozice. Pokud je hlavní směr downtrend, pak zde sledujte otevření short pozice.

TRENDOVÝ SUPPORT / REZISTENCE:

Spodní či vrchní hrana aktuálního EW / korektivního channelu.

VSTUPY / VÝSTUPY:

NIKDY NEJDEME DO NIČEHO ALL IN. Vstupujeme i vystupujeme vždy postupně.

SIGNÁLY:

Nejsme signální skupina. SIGNÁLY jsou jiné zobrazení našich predikcí a výběr set upů, které mají dle nás největší potenciál. Obsahují vždy targety a stop loss. Je to duplikace našich obchodů a našeho trading stylu, který je specifický a založený na našich osobních požadavcích.

Díky, že jste s námi!

GP TEAM

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Telegram s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Copyright © 2019 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ

Kontakt
GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika