S&P rating: BBB+

Moodys rating: Baa2

Dividenda: čtvrtletně

S&P rating: BBB+

Moodys rating: Baa2

Dividenda: čtvrtletně

PROFIL SPOLEČNOSTI

AbbVie je farmaceutická společnost se silnou expozicí v imunologii a onkologii. Špičkový lék společnosti Humira představuje téměř polovinu současných zisků společnosti. Další hlavní léky společnosti jsou Skirizi, Rinvoq, Venclexta a Mavyret. Společnost byla odloučena od společnosti Abbott počátkem roku 2013. Nedávná akvizice společnosti Allergan přidává několik nových léků v oblasti estetiky a zdraví žen. Společnost byla založena v roce 2012 a sídlí v North Chicago, Illinois.

ZÁKLADNÍ ANALÝZA

U jednotlivých finančních výkazů lze zobrazit graf znázorňující vývoj hodnoty. Co znamenají data a grafy níže se dozvíte ZDE.

Stock Price – cena za akcii

Revenue – příjem společnosti

Dividend Payouts – dividenda

EPS Growth – růst zisku na akcii

Net Income – čistý zisk společnosti

Assets vs Liabilities – aktiva vs dluh

Price to Earnings – poměr ceny a zisku

Long Term Debt – dlouhodobý dluh

Shares Outstandings – počet akcií v oběhu

OČEKÁVÁNÍ ANALYTIKŮ

Grafy očekávání analytiků budoucího vývoje příjmů a zisku na akcii společnosti. Tmavě hnědé sloupce znázorňují aktuální vývoj hodnoty a světle hnědé sloupce očekávající vývoj hodnoty.

ZNÁMKA GP

Jak vypočítáváme vnitřní hodnotu akcie podle modelu DCF (Discounted cash flow) se dozvíte ZDE.

Datum výpočtu

11/08/2021

Model výpočtu

DCF

Vnitřní hodnota

228$

Margin of Safety

10%

Vstupní cena

205$

FUNDAMENTÁLNÍ ANALÝZA

Společnost Abbvie má stabilní stoupající trend příjmů. Zisk na akcii není nijak závratně stoupající,ale je stabilně v kladných číslech. Aktiva mírně překonávají dluh společnosti to je pozitivní. Abbvie není růstová, ale defenzivní dividendy vyplácející společnost. Vyplácí dividendy 8 let a ty v průměru navyšuje o 18 % ročně, což je nadprůměrné zvyšování. Analytici očekávají další růst příjmů společnosti minimálně do konce roku 2022, kde pak v roce 2023 se očekává mírný pokles příjmů z nejprodávanějšího léku Humira, protože by měla konkurence Merck a Amgen začít dodávat na trh léky Keckruda a Amjevita. I přesto společnost věří, že jejich lék Humira bude na trhu číslo jedna. Navíc sází i na lék Imbruvica, kde věří že do roku 2024 bude čtvrtým lékem na světě proti rakovině.

TECHNICKÁ ANALÝZA

INFO:

Abbvie vypadá long term velmi dobře. Sleduji zde dva scénáře, kdy oba zatím ukazují na pokračování uptrendu.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Copyright © 2022 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ

Kontakt
GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika