S&P rating: AA+

Moodys rating: AA1

Dividenda: čtvrtletně

S&P rating: AA+

Moodys rating: AA1

Dividenda: čtvrtletně

PROFIL SPOLEČNOSTI

Apple je jednou z předních světových společností v oblasti spotřební elektroniky a osobních počítačů. Firma se sídlem v Kalifornii byla založena v roce 1977 a původně se zaměřovala na osobní počítače. V posledních letech se orientuje především na spotřební elektroniku jako jsou iPhone, iPad nebo iPod. Apple však také prodává i řadu souvisejícího softwaru, služeb a aplikací, přičemž mezi nejvýznamnější neelektronické produkty patří iCloud, iOS, Mac OS a Apple TV. Společnost dále dodává digitální aplikace a software prostřednictvím svého iTunes Store, App Store, iBookstore a Mac App Store a zaměřuje se také na vývoj vlastního hardwaru, softwaru, operačních systémů a dalších služeb.

ZÁKLADNÍ ANALÝZA

U jednotlivých finančních výkazů lze zobrazit graf znázorňující vývoj hodnot. Co znamenají data a grafy níže se dozvíte ZDE.

Stock Price – cena za akcii

Revenue – příjem společnosti

Dividend Payouts – dividenda

EPS Growth – růst zisku na akcii

Net Income – čistý zisk společnosti

Assets vs Liabilities – aktiva vs dluh

Price to Earnings – poměr ceny a zisku

Long Term Debt – dlouhodobý dluh

Shares Outstandings – počet akcií v oběhu

OČEKÁVÁNÍ ANALYTIKŮ

Grafy očekávání analytiků budoucího vývoje příjmů a zisku na akcii společnosti. Tmavě hnědé sloupce znázorňují aktuální vývoj hodnoty a světle hnědé sloupce očekávající vývoj hodnoty.

ZNÁMKA GP

Jak vypočítáváme vnitřní hodnotu akcie podle modelu DCF (Discounted cash flow) se dozvíte ZDE.

Datum výpočtu

27/06/2021

Model výpočtu

DCF

Vnitřní hodnota

$135.00

Margin of Safety

10 %

Vstupní cena

$121.50

FUNDAMENTÁLNÍ ANALÝZA

Společnost Apple dokázala navýšit svůj zisk na akcii za posledních 10 let z 0,90$ v roce 2011 na 4,47$ v letošním roce, což je v průměru skvělý růst 16,20 %. Příjmy, zisky i zisky na akcii mají stoupající trend. Navíc pravidelně odkupují své akcie a tím zvedají cenu pro své investory. Aktiva společnosti převyšují celkový dluh, což je pro investory dobrá zpráva. Podle našeho výpočtu (DCF modelu) je vnitřní hodnota akcie zhruba 135 dolarů, po odečtení „bezpečnostního polštáře“ 10 % nám vychází nejideálnější vstupní cena kolem 121,50 dolarů.

TECHNICKÁ ANALÝZA

INFO:

U Applu sledujeme dva scénáře. V prvním scénáři se nám formuje subvlna přímého uptrendu a nebo ve druhém scénáři expanded flat korekce k cca 125 USD. Podle našeho výpočtu je vnitřní hodnota akcie 135 USD, takže by pro nás byl samozřejmě lepší druhý scénář, kde bychom dostali od trhu šanci nakoupit akcie Apple pod její vnitřní hodnotou a tedy podhodnocenou.

ODPOVĚDNOST:

Jakékoliv analýzy, novinky, cenové odhady, vstupy, cenová rozhraní nebo jiné informace sdílené na této webové stránce, jsou poskytovány jako obecný komentář a sdíleny prostřednictvím těchto webových stránek a aplikace Discord s množstvím klientů, proto se nedají považovat za investiční poradenství nebo investiční výzkum. Nejsme obchodní poradci. Většina naší práce má edukativní účely založené na aplikaci Teorie Elliott Wave do reálného prostředí marketu.

Obchodování na forexu, futures marketech, opcích, akciích, kryptoměn nebo jakýkoliv další druh marketu obsahuje vysoké riziko a není určeno pro každého investora či obchodníka. Vždy zde je a bude určitá možnost, že o své vklady můžete přijít, proto vždy pouze investujte a obchodujte pouze s penězi, které můžete ztratit. Naše webové stránky a informace, které zde sdílíme by se neměly slepě následovat a nahrazovat tak nezávislý odborný výzkum provedený před nutnou investicí či obchodním rozhodnutím. V žádném případě nejsme zodpovědní za jakoukoliv ztrátu na Vašem účtu na základě našich produktů. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Copyright © 2022 GoldenPocket.cz | Obchodní podmínky | Všechna práva vyhrazena | FAQ

Kontakt
GOLDEN POCKET s.r.o.
IČO: 08379548
+420 777 460 000
info@goldenpocket.cz
nám. T.G. Masaryka 1281
Zlín, 760 01
Česká Republika